Görme Engelliler

Okulumuzun Tarihçesi

Okulumuzun Tarihçesi:

Tarihçemiz

1960 yılına kadar Salihli Köyü İlkokuluna devam eden Geyikçeli Köyü öğrencileri 1960 yılında köy evi odasında eğitim öğretime başlayan ilkokul, Ahmet ÇELLEK´ten 600 TL karşılığında alınan arazi üzerine yine köylüler tarafından taş bina olarak yapıldı. Çatı malzemesi Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından verilmiştir.    

1985 yılında eski okul arazisine bitişik yeni arazi alınarak toplam arazi alanı 3825 m² olmuştur. 3825 m²  üzerine yeni okul, devlet tarafından üç katlı olarak yapıldı. 

Okulumuz taşıma merkezidir. Geyikçeli Beldesi Mahallelerinin yanı sıra Salihli Köyü ,Gökçeli Köyü, Küçük Akçakese Köyü’nün öğrencilerine hizmet vermektedir.Okulumuza 2008-2009 eğitim öğretim yılında ana sınıfı da açılmıştır.

Okulumuz 2007-2008 Eğitim Öğretim Yılında Geyikçeli İlköğretim Okulunda  Okul Aile Birliğinin çabalarıyla tadilat yapılarak eğitim öğretimin daha sağlıklı ortamda yapılma olanağı sağlandı. 2007 yılına kadar soba ile ısınan okula Milli Eğitim Müdürlüğünce merkezi sistem kalorifer  yapıldı.Yine 2007 yılında Ulaştırma Bakanlığının katkılarıyla 15 bilgisayarlı Bilişim teknolojileri sınıfı açıldı.Bu sınıfa hayır severler tarafından taban döşemesi yaptırıldı. 2009 yılında okul bahçesine Belediye Halk işbirliği ile kantin binası kazandırılmıştır.Okulumuzdan mezun olan öğrenciler bir üst öğretim kurumuna devam etmektedir.Öğrencilerimiz Anadolu Lisesi Kız Meslek Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi,Sağlık Meslek Lisesi, Denizcilik Meslek Lisesi   gibi orta öğretim kurumlarına sınavla yerleşmektedirler.

Orta öğretim kurumlarından da mezun olan öğrencilerimiz üniversitelerin lisans ve ön lisans bölümlerinde öğrenimlerine devam etmektedir.Üniversitelerin Tıp Fakültesi,Türkçe Öğretmenliği,Ana Sınıfı Öğretmenliği,Astsubay Hazırlık Okulu,Eletirik Elektıronik,Turizm ve Otelcilik,İşletme, Hemşirelik ve Ebelik  bölümlerinden  mezun olan öğrencilerimiz kamu ve özel  sektörde çalışmaktadır.  Eski ve yeni okuldan mezun olan ünlüler yoktur.

Geyikçeli  ilköğretim  okulu 1985 yılında  devlet vatandaş işbirliği ile inşa  edilmiştir.Bina 12 derslikli olarak inşa edilmiştir. Okulumuzun ilk müdürü Şaban ANDİÇ’tir.Halen Okulumuzda 6 sınıf öğretmeni ve 5 branş öğretmeni   1 ana sınıfı öğretmeni olmak üzere toplam 1  personel görev yapmaktadır.

TarihçemizTarihçemizTarihçemizTarihçemizTarihçemizTarihçemiz